Liga 2

Gol de cascadorii râsului în Steaua - Ceahlăul » Portarul „militarilor” a privit cum mingea intră agonizant în poartă

+7 Foto

Articol de Adrian Jitea  —  Thursday, 26 October 2023

Mihai Neicuțescu (25 de ani) a marcat un gol comic în minutul 46 al meciului dintre Steaua și Ceahlăul, la scorul de 2-0 pentru „militari”.

Etapa cu numărul 11 din liga secundă a debutat în Ghencea, în fața a aproximativ 1.000 de spectatori. Steaua a făcut o primă repriză bună și a intrat în avantaj la cabine, 2-0, prin golurile lui Bogdan Chipirliu și David Maftei.

FOTO. Gol de cascadorii râsului în CSA Steaua - Ceahlăul: autor, fostul dinamovist Mihai Neicuțescu

Trupa lui Cristi Pustai a răspuns imediat după reluare, la prima acțiune a reprizei secunde.

Un carambol din careul gazdelor a dus mingea către Mihai Neicuțescu. Fostul dinamovist pare să încerce o preluare la 11 metri de poartă, o greșește, dar balonul sare norocos spre buturile steliste.

Portarul Adrian Frânculescu a fost încurcat de apărătorul Adrian Ilie, nu a putut interveni și a privit agonizant reușita.

Clasamentul actualizat din Liga 2:

VIDEO. Suporterii rapidiști se înghesuie la casele de bilete înaintea meciului cu Steaua