Barcelona, victorie în prelungiri cu Sociedad! Araujo aduce liniștea în ultimele momente » Clasamentul ACUM

+9 Foto
Ronald Araujo Foto: Imago

Articol de David Marinescu  —  Saturday, 04 November 2023

Barcelona s-a impus în fața lui Real Sociedad cu scorul de 1-0 datorită golului reușit de Ronald Araujo (24 de ani) în minutul 4 al prelungirilor.

Barcelona se deplasa în Țara Bascilor după înfrângerea din El Clasico din etapa trecută, când catalanii erau învinși de Real Madrid în minutul 2 al prelungirilor, scor 1-2.

Barcelona a învins-o pe Sociedad în prelungiri

Barcelona rămâne la 4 puncte față de liderul Girona, grație golului marcat în minutul 4 al prelungirilor de fundașul Ronald Araujo. Uruguayanul a lovit puternic cu capul balonul centrat în careu de Ilkay Gundogan și a adus 3 puncte importante în contul catalanilor.

FINAL. REAL SOCIEDAD - BARCELONA 0-1

Real Sociedad - Barcelona, echipele de start:

Real Sociedad (4-3-3): Remiro – Traore, Zubeldia, Le Normand, Munoz - Mendez, Zubimendi, Merino - Kubo, Oyarzabal, Barrenetxea
Antrenor: Imanol Alguacil

Barcelona (3-4-3): Ter Stegen – Araujo, Kounde, Martinez - Cancelo, Gavi, Gundogan, Balde - Lopez, Lewandowski, Felix
Antrenor: Xavi Herandez

VIDEO Imagini tari de la antrenamentul Barcelonei înainte de meciul cu Real Sociedad