Fază neverosimilă în Poli Iași - CFR Cluj » CINCI șuturi consecutive, inclusiv o ratare cu poarta goală

CFR Cluj a irosit cinci oportunități în minutul 41 al meciului cu Poli Iași, din runda cu numărul 16 a Superligii. Scorul era 2-2 în acel moment.

Articol de Adrian Jitea  —  Saturday, 11 November 2023

Prima repriză a duelului dintre Poli Iași și CFR Cluj a fost încântătoare. Elevii lui Leo Grozavu au intrat mai deciși, au marcat de două ori în primele 22 de minute, apoi au făcut pasul în spate.

VIDEO CU FAZA. Acțiune incredibilă în minutul 41: CINCI tentative de gol ratate de CFR Cluj

>

„Feroviarii” i-au pedepsit, au întors rezultatul până la pauză și au fost protagoniștii unei acțiuni inedite.

În minutul 41, la scorul de 2-2, Tachtsidis l-a angajat ideal pe Avounou, în poziție centrală, la 16 metri de poarta lui Lung. Atacantul congolez a fost blocat de ieșirea inspirată a portarului.

Mingea a sărit la Muhar. Mijlocașul croat a ratat incredibil, bară cu poarta goală în față. Acțiunea a continuat.

Avounou a șutat de două ori în fundașii adverși. Nici Mogoș n-a găsit breșa prin zidul ieșean.