Nationala

Mihăilă, meci de coșmar! Ratare uluitoare cu poarta goală + ROȘU direct

Articol de Adrian Duţă  —  sâmbătă, 18 noiembrie 2023

Israel - România. Vali Mihăilă putea face 3-1 în minutul 74, însă a ratat o ocazie rarisimă.

Mihăilă intrase cu 10 minute înainte în locul lui Hagi, în flancul drept al atacului. Putea marca și el, la fel ca Ianis, doar că a tras lamentabil în urma unui contraatac spectaculos.

Israel - România. Cum a ratat Valentin Mihăilă

Florinel Coman a dat tonul, cu o pasă lungă, pe poziție viitoare, cu exteriorul. Destinatarul a fost Răzvan Marin, care a avansat cu un adversar în spate până la intrarea în careu.

Acolo, l-a văzut liber pe Mihăilă, care venea furtunos din partea dreaptă. I-a pasat lui Vali, care a greșit pașii și a trimis extrem de prost, direct în portarul Glazer, care era întins pe gazon.

Meciul lui de coșmar a continuat, a fost eliminat în minutul 84. L-a faultat pe Turgeman din spate, cu talpa direct pe gleznă.