Portarul crescut de Real Madrid, gafă colosală în Superligă » Gol după un moment de blackout total

Jesus Fernandez (35 de ani), portarul celor de la FC Voluntari, a gafat în minutul 64 al meciului câștigat de ilfoveni în fața campioanei Farul Constanța, scor 4-2, în runda cu numărul 17 din Superliga.

Articol de Vlad Roșu  —  sâmbătă, 25 noiembrie 2023

FC Voluntari și Farul au oferit cel mai spectaculos meci de până acum al etapei cu numărul 17 din Liga 1.

Scorul final a fost stabilit în minutul 64, când Jesus Fernandez, goalkeeper-ul ilfovenilor, a gafat, iar Rivaldinho, intrat pe teren la pauză, a înscris pentru 4-2.

VIDEO. Rivaldinho a profitat de gafa lui Jesus Fernandez și a reușit „dubla” în FC Voluntari - Farul

>

Ricardinho, fundașul dreapta portughez al lui FC Voluntari, a pasat balonul înapoi „acasă”, către portarul Jesus Fernandez

Portarul crescut la Real Madrid a preluat balonul cu piciorul stâng și a vrut să-i trimită mingea în stânga, lui Igor Armaș, unul dintre stoperii lui FC Voluntari.

Doar că spaniolului nu i-a ieșit execuția. Pasa lui a fost foarte scurtă. Rivaldinho, aflat pe fază, a interceptat balonul și a îndeplinit o simplă formalitate, trimițând balonul în poarta goală.

A fost al doilea gol al meciului pentru brazilian. Fiul lui Rivaldo, acționar minoritar la Farul, redusese din diferență în minutul 47, la numai două minute distanță de când a fost introdus în teren, în locul lui Adrian Mazilu.