Notele după Oțelul - Universitatea Craiova, oferite de Marius Mărgărit: 9 pentru omul meciului

Note GSP

Articol de Marius Mărgărit  —  duminică, 26 noiembrie 2023

Universitatea Craiova a câștigat cu Oțelul, scor 3-1, în etapa #17 din SuperLiga. Alexandru Mitriță a fost omul meciului, după ce a reușit un hattrick. Extrema stânga a oltenilor a primit nota 9, cea mai mare.

Notele celor de la Oțelul după meciul cu CSU Craiova

• Dur Bozoancă (cpt) 6 - a avut câteva intervenții excelente, însă trădat de defensivă, a cedat iureșului oltean, primind 3 goluri
  • Zhelev 5 - după o primă repriză bună, a cedat în partea a doua tot mai des la raidurile lui Bancu, fiind schimbat
  • Adăscăliței (62 în locul lui Zhelev) 4 - n-a reușit să acopere stânga defensivei, a greșit la faza golului 3 al oaspeților
  • J. Cisse 4 - după o primă repriză bună, a pierdut majoritatea duelurilor cu atacanții adverși
  • Lovric 6 - singurul om din defensiva Oțelului care s-a remarcat prin siguranță
  • M. Silva 5 - n-a mai fost la fel de ofensiv ca în alte partide Zivulic 5 - a căzut în partea a doua, odată cu echipa Jardan 4 - multe ezitări, n-a reușit să lege jocul

• Da Silva 7 - exact, prompt în intervenții, greu de depășit
  • Bancu (cpt) 7 - după o primă repriză mai modestă, a dat semnalul revenirii oltene, cu câteva centrări periculoase, printre care și cea de la golul al doilea al lui Mitriță