Cupa Romaniei

Charalambous, misterios după eliminarea din Cupa României Betano: „Cât de curând!”

FCU Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală din Cupa României Betano. Elias Charalambous (43 de ani), antrenorul liderului din Superligă, a comentat eliminarea din competiție.

Articol de Adrian Jitea  —  joi, 07 decembrie 2023

Elias Charalambous a dat de înțeles că vor urma schimbări importante la FCSB.

Elias Charalambous, după eliminarea FCSB-ului din Cupa României Betano

„N-am reușit să ne calificăm. Al doilea gol l-am primit foarte ușor. În a doua repriză am avut câteva ocazii, nu am jucat foarte bine.

Cât de curând posibil trebuie să schimbăm situația. Nu e momentul să vorbim dacă a fost sau nu ultima șansă pentru anumiți jucători. Vom vedea în perioada de transferuri ce jucători vor pleca. Pentru mine, oricine poate fi titular, toți jucătorii sunt importanți.

S-a terminat cu Cupa României, acum trebuie să ne intereseze meciul cu CFR Cluj. Sunt îngrijorat că am încasat patru goluri, dar nu vreau să spun multe lucruri.

E momentul să arătăm pe teren, este un derby. Știu că nu mai suntem ca la începutul sezonului, dar trebuie să ne concentrăm pentru ceea ce urmează”, a spus Elias Charalambous la Prima Sport.

VIDEO. Elias Charalambous le-a trimis „tricolorilor” un mesaj în limba română, felicitându-i pentru calificarea la Campionatul European