Cupa Romaniei

Darius Olaru, nemulțumit de calculele făcute de Gigi Becali: „Nu vreau eu să judec”

FCU Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală din Cupa României Betano. Darius Olaru, mijlocașul liderului din Superligă, a recunoscut că jocul nu este la nivelul dorit.

Articol de Adrian Jitea  —  Thursday, 07 December 2023

Pentru a cincea oară în ultimele 6 sezoane, FCSB a părăsit Cupa României înainte de faza sferturilor de finală. Darius Olaru nu este mulțumit de acest lucru.

Darius Olaru, după eliminarea FCSB-ului din Cupa României Betano

„O partidă foarte proastă din partea noastră, din nou. Asta e, trebuie să ne ridicăm, pentru că în trei zile avem alt meci. Nu știu de unde, pur și simplu nu ne mai facem jocul nostru, ne lipsește și încrederea, nu știu, jocul nu merge. Da, pentru că era un obiectiv Cupa.

Trebuie să continuăm în campionat, să ne strângem, să ne adunăm. Suporterii ne-au încurajat și au spus că ne așteaptă un meci important și trebuie să îl tratăm diferit, dacă vrem să scoatem ceva”, a spus Darius Olaru la Prima Sport.

Întrebat despre faptul că FCSB sacrifică an de an Cupa României, Darius Olaru a spus:

Da, din păcate, în ultimii ani s-a întâmplat asta, nu vreau să judec. Am încercat să intrăm bine, cei de pe bancă, dar nu am reușit să dăm un gol.

Trebuie să avem altă atitudine. Dacă nu vom schimba ceva, cred că vom pierde partida, nu vreau să mă gândesc la asta. Eu am vrut doar să dau totul în această seară cât am intrat, 45 de minute
- Darius Olaru, mijlocaș FCSB

VIDEO. Elias Charalambous a trimis tricolorilor un mesaj în limba română, felicitându-i pentru calificarea la Campionatul European