Răbufnirea căpitanului » Cristi Săpunaru, după remiza cu Petrolul: „Să ne dea și nouă ultimatum!”

+49 Foto
Petrolul și Rapid au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 20 din Superligă. Cristian Săpunaru, căpitanul giuleștenilor, spune că vina pentru rezultatele modeste este doar a jucătorilor.

Articol de Adrian Jitea  —  vineri, 15 decembrie 2023

Cristian Săpunaru și-a felicitat colegii pentru atitudine, în condițiile în care Borza a văzut cartonașul roșu în minutul 6.

Cristian Săpunaru, după Petrolul - Rapid 0-0

„A fost dificil pentru că în minutul 5 am rămas în 10 oameni. Am alergat să nu primim gol. E o echipă bună Petrolul, mergem mai departe. Sunt mulțumit de atitudinea băieților, nu sunt mulțumit de rezultat. Aveam nevoie de victorie.

E o perioadă grea, trebuie să trecem peste dacă vrem să ne batem acolo sus. Obiectivele înalte sunt stabilite și de noi, nu doar de conducere. Mai avem un meci la Farul, mergem să câștigăm, apoi vine perioada de iarnă. Revin și accidentați, vom avea lotul întreg și vom ataca podiumul.

I-am asigurat pe suporteri că atât timp cât voi fi eu aici vom da totul pe teren. Cât sunt eu aici, echipa va da totul pentru a câștiga!”, a spus Cristian Săpunaru, la Prima Sport.

Cristian Săpunaru a fost deranjat de întrebarea cu privire la posibila plecare a lui Cristiano Bergodi: „Eu n-am auzit de niciun ultimatum, nu știu cine ar da. Noi n-am auzit! Ultimatul pentru antrenor că nu ne facem noi treaba pe teren? Să ne nea și nouă ultimatum, că am fost penibili! Suntem o familie aici”.

VIDEO. PETROLUL - RAPID 0-0. Valentin Țicu, declarații după remiză