Onea a numit momentul-cheie al „remontadei” cu FCU Craiova: „Atunci s-a schimbat meciul”

Articol de Adrian Duţă  —  vineri, 19 ianuarie 2024

Rapid - FCU Craiova 4-3. Răzvan Onea, fundașul dreapta giuleștean, a numit momentul decisiv al partidei.

El crede că soarta partidei s-a schimbat la penalty-ul transformat de Rrahmani, la 3-1 pentru FCU Craiova. Kosovarul a punctat de la 11 metri, după ce Feșnic acordase penalty în urma consultării VAR. Lacroix, stoperul oltenilor, a comis henț în propriul careu.

Hențul lui Lacroix, captură Prima Sport

Onea, Rapid - FCU Craiova 4-3: „Acela a fost momentul-cheie”

„Momentul-cheie a fost penalty-ul, ne-a dat încredere că putem reveni. Sper să o ținem pe aceeași linie. Au fost 10 minute proaste în repriza a doua, dar am dat dovadă de caracter puternic și am întors rezultatul.

Sperăm să o ținem pe aceeași linie. Ne bucurăm pentru Moldovan, Atletico e o echipă imensă, top 3 Spania, top 10 în Europa. Sper să fie sănătos și să îl vedem la EURO. Moldovan e profesionist, dacă domnul Simeone decide să îl bage, va fi pregătit”, a declarat Onea, la Digi Sport.

Onea a și contribuit la golul de 3-3 marcat de Rapid. A șutat din unghi, iar Gurău a plonjat aiurea și a împins mingea în propria poartă.

VIDEO. Rapid - FCU Craiova » Giuleștenii cântă alături de fanii din peluză la finalul partidei