Câți spectatori au fost prezenți pe Arena Națională, la FCSB - UTA » Organizatorii au anunțat numărul oficial

+35 Foto
Meciul dintre FCSB și UTA, ultimul al rundei cu numărul 22 din Superligă, a strâns 6.053 de spectatori pe Arena Națională. E numărul oficial anunțat de organizatori.

Articol de Liviu Manolache  —  Monday, 22 January 2024

Primul meci al zilei din Superligă a adus un record negativ al stagiunii, doar 210 persoane în tribune la Voluntari - Oțelul, scor 1-1. În ciuda frigului, suporterii liderului au fost la datorie.

Câți spectatori au asistat la FCSB - UTA, pe Arena Națională

Termometrul indica -6 grade Celsius la ora startului partidei. Peluza a fost mai goală decât de obicei, dar organizatorii au anunțat un număr oficial de 6.053 spectatori.

Printre ei s-au numărat și cei 70 de susținători ai oaspeților. Galeria celor de la UTA a încins spiritele. Și-a provocat adversarii, scandând „Steaua înseamnă CSA” și injurii la adresa finanțatorului Gigi Becali.

Darius Olaru, show în FCSB - UTA

Spectatorii n-au regretat prezența pe Arena Națională. Au văzut o prestație de gală din partea lui Darius Olaru (25 de ani).

Golgeterul celor de la FCSB a marcat primul hattrick din carieră, reușita din repriza secundă venind din penalty. Charalambous și Pintilii l-au înlocuit cu un sfert de oră înaintea fluierului final.

Olaru este lider detașat în ierarhia golgeterilor din prima ligă, cu 13 reușite stagionale.

FOTO. Cele mai spectaculoase imagini din FCSB - UTA

VIDEO. Gigi Becali: „Olaru nu e jucător de 30 de milioane! Băi, tată, ce cotă să-i mai crească?! La revedere, știm ce poate”