Darius Olaru, categoric: „Sunt supărat pe Bîrsan”

FCSB a învins-o pe CSU Craiova fără drept de apel, scor 3-0, în runda #23 din Superliga. Mijlocașul Darius Olaru (25 de ani) s-a declarat supărat pe arbitrul Marcel Bîrsan la finalul meciului.

Articol de Alexandru Tomuțiu  —  Sunday, 28 January 2024

FCSB a făcut spectacol pe stadionul Ion Oblemenco, umilind-o pe Universitatea Craiova cu același scor cu care a făcut-o și în meciul tur.

Darius Olaru, Florinel Coman și David Miculescu au marcat pentru bucureșteni, care ocupă primul loc, cu 50 de puncte. Universitatea Craiova se clasează pe 5, cu 34 de puncte.

Darius Olaru a văzut cartonașul galben în minutul 71 și va fi suspendat în etapa următoare, când FCSB o va întâlni pe Farul Constanța.

Golgheterul din Superliga consideră că nu trebuia să primească cartonașul galben și spune că este supărat pe arbitrul Marcel Bîrsan.

Olaru mai spune că FCSB a făcut un joc bun, cu excepția primei reprize.

Darius Olaru, supărat după ce a primit cartonaș galben în meciul Universitatea Craiova - FCSB: „Nu a fost meritat”

„Am făcut o partidă bună. Mai puțin în prima repriză, ne-a ajutat că am marcat înainte de pauză. Am văzut un henț, dar nu eram chiar sigur, dar mă bucur că s-a dat și că am înscris.

(n.r. - ești supărat că ai luat cartonaș galben?) Sunt supărat pe Bîrsan. Era un cartonaș galben pentru Mitriță, iar eu m-am dus să protestez. Normal că nu a fost meritat al meu

Avem un grup bun, trebuie să menținem. Trebuie să-i integrăm și pe jucătorii nou veniți. Marcăm destul de mult, foarte important este că nu primim goluri, ne dă încredere", a declarat Darius Olaru la finalul meciului, potrivit Sport.ro.

VIDEO. Cum au reacționat ultrașii olteni în momentul în care jucătorii lui Petev au venit la peluză » Imaginile surprinse de reporterii GSP la finalul partidei