Și-a spus nemulțumirea, imediat după Oțelul - FCU Craiova: „Nici n-am simțit că am jucat fotbal azi!”

Dragoș Albu

Articol de Adrian Jitea  —  vineri, 09 februarie 2024

Oțelul a învins-o pe FCU Craiova, scor 1-0, în deschiderea rundei cu numărul 25 din Superligă. Dragoș Albu (22 de ani), mijlocașul oaspeților, a acuzat stilul de joc al adversarilor și starea terenului.

Dorinel Munteanu și-a impus stilul în duelul cu FCU Craiova. Oțelul a câștigat la limită și s-a apropiat la două puncte de zona play-off-ului.

Dragoș Albu, după Oțelul - FCU Craiova 1-0

„Nu am simțit că am jucat fotbal azi. Numai mingi lungi, jocul întrerupt des. Așa am luat bătaie, nu am putut să ne facem jocul nostru. În prima repriză am pasat puțin, am încercat să jucăm.

Ei au venit puțin peste noi. În repriza secundă s-a schimbat total. S-au pus pe jos, au tras de timp. Am încercat să ne adaptăm cum am putut. Terenul nu e nici el cel mai bun.

E clar că victoriile aduc victorii. Speram să câștigăm și astăzi. Trebuie să ne adaptăm la condiții. Și antrenorul ne-a spus înaintea jocului că o echipă mare trebuie să se adapteze.

Noi n-am reușit. Trebuie să mergem înainte”, a spus Dragoș Albu, mijlocașul lui FCU Craiova, la Orange Sport.

VIDEO. Situație dificilă la Oțelul Galați! Dorinel Munteanu anunță că nu sunt bani: „Jucătorii trebuie să fie plătiți”