Dan Nistor, declarații-șoc după meciul cu Craiova: „A fost o ceartă în vestiar. M-am bătut cu Chipciu!”

+11 Foto
Universitatea Craiova și U Cluj au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 25 din Superligă. Dan Nistor a oferit declarații controversate la final. Spune că la pauză a existat o ceartă în vestiar, un conflict între el și Alexandru Chipciu.

Articol de David Marinescu  —  vineri, 09 februarie 2024

U Cluj a fost condusă la pauză, scor 0-2. A revenit incredibil în partea secundă. În timpul interviului de la final, Nistor a vorbit despre un conflict în vestiar. Nu a fost clar, din tonul lui, dacă glumește sau nu.

Dan Nistor, după Universitatea Craiova - U Cluj

„S-a trăit foarte greu. În prima repriză nu am fost la meci... ați văzut ce s-a întâmplat. Cred că de astăzi e un nou început pentru noi. Au venit mulți jucători, a fost greu, ne-am antrenat doar pe sintetic în ultimele 3 săptămâni.

A fost o mică ceartă în vestiar între mine și Chipciu. Că ne iubim prea mult. Ne-am bătut, pe urmă am ieșit pe teren.

Aștept să mai marcheze și alți jucători pentru noi. Știu că pretențiile sunt mari din partea mea. Domnul antrenor a avut perfectă dreptate. Dacă eu și Alex murim, Doamne ferește!, ce se întâmplă? Dispare echipa?

Eu dacă revin la forma de la începutul sezonului mi-e teamă să nu forțez mâna selecționerului”, a spus Dan Nistor, la Orange Sport.

Pentru mine au fost ani frumoși la Universitatea. Sper ca jucătorii care sunt acum și conducerea să facă mai mult decât am făcut eu