Gică Hagi, nemulțumit după Sepsi - Farul: „Să fim sinceri...”

Gheorghe Hagi / foto: Raed Krishan

Articol de Adrian Duţă  —  luni, 19 februarie 2024

Sepsi - Farul 0-1. Gică Hagi, managerul constănțenilor, crede că echipa lui a câștigat cu noroc. Unicul gol al meciului a fost marcat de Grameni în minutul 87.

Hagi a fost nemulțumit de jocul echipei lui și crede că Sepsi ar fi meritat mai mult.

Gică Hagi, nemulțumit după Sepsi - Farul

„Am dat peste o echipă bună, care știe fotbal. Am suferit. Victoria ne mulțumește, dar Sepsi a făcut un meci bun. Am avut momentele noastre, în special în repriza a doua, după minutul 60. Ușor-ușor au venit ocaziile, însă Sepsi a jucat bine.

Toate meciurile sunt grele când toată lumea se luptă pentru play-off. Azi am avut noroc, să fim sinceri. Ei au dominat, au avut posesie. Au controlat meciul de la cap la coadă. Bine că am luat punctele in extremis.

Dăm acum peste Oțelul, o echipă care aleargă mult. Detaliile o să facă diferența, sperăm să ne apărăm foarte bine”, a declarat Hagi, la Orange Sport.

Notele GSP, după Sepsi - Farul 0-1

Sepsi OSK: Niczuly 6 ('81 Moldovan) - Oroian 5, Ninaj 6, Kecskes 6, D. Ciobotariu 6 - N. Păun 6 - Kallaku 6 ('77 Varga), Cosmin Matei 6 ('77 Aganovic), Ștefănescu 7, Fl. Ștefan 6 ('62 Andres Dumitrescu 6) - Safranko - 6 ('81 Rondon)
Antrenor: Bernd Storck 6

Farul: Buzbuchi 8 - Dussaut 7, Larie 6 ('90+5 Sîrbu), M. Popescu 6, Kiki 6 - R. Deaconu 5 ('72 Vînă 5), Queiros 4 ('54 Nedelcu 6), Grameni 8 - Cr. Ganea 6 ('54 Boli 6), L. Munteanu 7, Budescu 6 ('54 Rivaldinho 6)
Antrenor: Gheorghe Hagi 7

Arbitru: Sebastian Colțescu 7
Asistenți: Radu Adrian Ghinguleac 7, Daniel Mitruți (Craiova) 7
Arbitru VAR: Radu Petrescu 7 (București)

VIDEO. Gică Hagi, surpriză pentru suporterul Farului care a plâns la meciul cu Dinamo: „Dumi a impresionat o țară întreagă”