Olaru a văzut faza controversată în direct la interviu: „A fost penalty” + Lacrimi de frustrare după meci

Articol de Cristi Preda (foto), Adrian Duţă  —  luni, 19 februarie 2024

U Cluj - FCSB 0-0. Darius Olaru, căpitanul de la FCSB, a comentat partida de pe Cluj Arena.

La interviul de la finalul meciului, lui Olaru i-a fost arătată o fază din prima repriză, în care Tavi Popescu a fost atins de un adversar în careul advers. Darius crede că Hațegan trebuia să dea penalty.

„Cred că putea să fie penalty, mai ales că s-au dat toate faulturile în prima repriză”, a declarat Olaru, la Prima Sport..

Ce a spus Darius Olaru despre U Cluj - FCSB 0-0

„Partidă dificilă, știam că ne așteaptă un meci greu. Nu am marcat, era clar că nu puteam obține victoria fără să dăm gol. Trebuie să câștigăm cu Botoșani. Nu am acum să fiu fericit, sunt dezamăgit.

Nu am jucat atacant, m-am pregătit să cobor între linii. Nu prea mi-a ieșit. Universitatea e o echipă bună, joacă bine acasă, cu un gazon bun strângea mai multe puncte. Atât am putut obține în acest meci”, a mai declarat Olaru.

FOTO Olaru, lacrimi de frustrare după U Cluj - FCSB 0-0

După meci, căpitanul lui FCSB a fost surprins de fotoreporterul GSP Cristi Preda plângând de nervi din cauza rezultatului final: