Gigi Becali a stârnit hohote de râs în direct: „Nenorociților!”

Gigi Becali FOTO: Ionuţ Iordache

Articol de Sergiu Alexandru  —  Tuesday, 20 February 2024

După U Cluj – FCSB 0-0, Gigi Becali a intervenit în direct și a avut o reacție amuzantă.

După ce a reclamat faptul că echipa lui nu a primit un penalty în prima repriză, patronul FCSB i-a reproșat, în glumă, moderatorului Radu Naum o declarație făcută la pauza meciului, în timpul emisiunii „Fotbal Club”, de la DigiSport.

Gigi Becali a stârnit hohote de râs după U Cluj - FCSB: „Nenorociților”

Gigi Becali: „Dumneata ai spus la pauză că «Din cauza lui Nistor e 0-0» (n.r.- râde în hohote)”
Radu Naum: „Păi, nu a ratat penalty?”

Gigi Becali: Păi, da. Dar să spui «Din cauza lui Nistor» de parcă ți-a cauzat vreo vătămare? E 0-0 din cauza lui Nistor... Nenorociților. (n.r. - râde)”
Radu Naum: „Nu, nu. Am spus că 0-0 din cauza lui Nistor... Dacă rata cineva de la FCSB spuneam că din cauza lui. Stați liniștit.”

Gigi Becali: „Trebuia «E 0-0 pentru că a ratat lui Nistor». Dar ai spus că e din cauza lui Nistor... (n.r. - râde iar)”
Radu Naum: „Păi, din cauza lui? Dacă erau trei ocazii... Și da, și din cauza lui Târnovanu. E un penalty ratat de Nistor sau apărat Târnovanu?”

Gigi Becali: „E 0-0 din cauza lui Târnovanu.”
Radu Naum: „Datorită lui Târnovanu.”
Gigi Becali: „Din cauza lui. (n.r. - moment în care toți cei prezenți în studio râd). La început mă ofticam, dar acum mă distrez. ”

Eu sunt mulțumit, am dominat. Sunt mulțumit că am 7 puncte avans. Eu nu am nicio emoție cât timp sunt în față. Dacă și azi, când aveam 5 jucători răciți pe teren, nu am pierdut... Mingea a fost numai în terenul celor de la U Cluj. Eu știu că nu au putut să joace fotbal cu noi, am dominat tot meciul. Sunt 7 puncte, cu 3 de la meciul cu Rapid, sunt 10 față de Rapid. E diferență de valoare.

Echipa joacă din prima. Pac, pac, pac! La anul, pe vremea asta FCSB o să fie în sferturi! Să vă uitați. Să cumpărați drepturile pentru Liga Campionilor că o să fim în sferturi.