Anghel Iordănescu a fost la meci și e sigur: „FCSB e campioană. Mister a întors meciul cu Voluntari, cu cele 3 schimbări”

FC Voluntari - FCSB / FOTO: Raed Krishan (GSP.ro)

Articol de Sergiu Alexandru, Andrei Petrescu, Andrei Furnigă (video)  —  joi, 29 februarie 2024

Voluntari - FCSB 1-2. Anghel Iordănescu a fost la meci și a analizat partida la final. El crede că roș-albaștrii sunt deja campioni.

FCSB e lider, cu 10 puncte peste Rapid și 12 peste CFR Cluj, echipele care completează podiumul.

VIDEO. Ce a declarat Anghel Iordănescu după Voluntari - FCSB

>

„Eu zic că sunt 3 puncte câștigat de FCSB, 3 puncte mari pierdute acasă de Voluntari, care a fost activă, prezentă în prima repriză. A intrat cu avantaj la pauză, deși FCSB a avut posesia. FCSB a întors rezultatul, cu contribuția celor 3 jucători introduși de mister.

E o victorie importantă, cel mai mare raport l-a avut Coman. Ricardinho i-a dat spațiu lui Florinel la primul gol, la al doilea, Turda l-a însoțit. FCSB e deja campionă, cred eu”, a declarat Anghel Iordănescu, după meci.