Accidentat în derby-ul Craiovei, internaționalul „tricolor” și-a vărsat nervii pe staff + Ultimele informații din vestiar: „Se gândește că poate rata Euro!”

+8 Foto
Vladimir Screciu (24 de ani) s-a accidentat în minutul 55 al meciului FCU Craiova - Universitatea Craiova, din ultima rundă a sezonului regular. Scorul era 1-0 pentru formația lui Mititelu în acel moment.

Articol de Adrian Jitea  —  Sunday, 10 March 2024

Universitatea Craiova a făcut o primă repriză modestă în derby-ul Băniei. Ivaylo Petev, antrenorul oaspeților, a făcut o singură modificare la pauză, forțând în atac cu Andrei Ivan.

FOTO. Vladimir Screciu, accidentat în FCU Craiova - Universitatea Craiova

Bulgarul a fost forțat să mute și în minutul 56. Vladimir Screciu a sprintat către Bahassa, încercând să îl împingă spre fanionul de la centrul terenului.

Mijlocașul oltenilor s-a oprit, acuzând o problemă musculară. A gesticulat nervos către staff, solicitând înlocuirea. Denil Maldonado s-a echipat rapid și l-a schimbat.

În drumul către banca de rezerve, Screciu a fost greu de potolit, s-a certat cu cei din jur, dintr-un motiv inexplicabil.

În minutul 80, staff-ul Universității a avut din nou emoții. Căpitanul Nicușor Bancu a avut și el probleme musculare la piciorul stâng.

Interesant este că Screciu și Bancu sunt singurii internaționali „tricolori” din lotul Universității Craiova.

VIDEO. Adrian Mititelu, despre obiectivul rămas pentru echipa sa în acest sezon: „Avem nevoie de puncte ca de aer” + de ce este dezamăgit de suporteri