Ordinul dat de Gigi Becali la pauza meciului cu Universitatea Craiova: „L-am trimis pe MM Stoica!”

+29 Foto
Gigi Becali a dezvăluit ce ordin a dat la pauza meciului FCSB – CSU Craiova (2-0).

Articol de Sergiu Alexandru  —  luni, 08 aprilie 2024

După o primă repriză excelentă, în care a dominat jocul, a marcat de două ori și a avut mai multe ocazii, FCSB a lăsat-o mai moale în partea secundă, jucând la trecerea timpului. Iar Gigi Becali a dezvăluit că ăsta a fost mesajul pe care l-a dat la pauză.

Gigi Becali, ordin la pauza meciului FCSB – Universitatea Craiova

„Nu doar că am fost în control, ci am avut și multe ocazii. Nu e vorba că am suferit, la pauză am avut un mesaj. I-am zis lui Mihai Stoica să se ducă la vestiare și să spună așa «Bă, 2-0 înseamnă că e câștigat meciul. Avem 2-0 și avem 3 puncte».

Nu iau tot 3 puncte și la 2-0? De ce am nevoie de al treilea gol? Pentru ce am nevoie de pase decisive? Pentru ce am nevoie să joc decisiv, să pierd mingea și să iau gol? Nu am nevoie! La 2-0 am bufnit în plâns, de bucurie și de dragostea pe care o are Hristos pentru mine. Știam că trei goluri nu ne pot da”, a spus Gigi Becali la emisiunea „DigiSport Special”.

În a doua repriză i-am lăsat să paseze în fața noastră. Așa am intrat. Ne-am propus să-i lăsăm să paseze.