Tony a răbufnit după Dinamo - Poli Iași: „Jucătorii mei plâng în vestiar. Totul a fost împotriva noastră”

+46 Foto
Dinamo - Poli Iași 1-0. Tony, antrenorul ieșenilor, a răbufnit la interviul de la finalul meciului, vizibil afectat de greșeala de arbitraj a lui Ovidiu Hațegan, din prima repriză, când nu l-a eliminat pe Homawoo.

Articol de Ionuţ Iordache, Adrian Duţă  —  Sunday, 14 April 2024

Fundașul lui Dinamo l-a lovit violent cu capul în ceafă pe Luca Mihai, iar mijlocașul ieșenilor a fost transportat de urgență la spital. Tony a vorbit despre consecințele intrării dure asupra elevului său și a criticat arbitrajul lui Hațegan.

+31 Foto
Luca Mihai, accidentat grav în Dinamo - Poli Iași

VIDEO. Tony, după Dinamo - Poli Iași: „Totul a fost împotriva noastră”

>

„Totul a fost împotriva noastră. Luca Mihai are multiple fracturi, hematom, hemoragie. Nu știu ce să mai zic. Au murit jucători pe teren. Am câștigat o echipă, o inimă. Am încercat, am luptat. Nu meritam ce s-a întâmplat. Bouhenna are fața umflată, de dinainte să ia roșu. Feicitări lui Dinamo pentru 3 puncte! Noi mergem supărați, avem 7 ore de drum.

Jucătorii mei plâng la vestiar. Astăzi am văzut o adevărată echipă care a luptat împotriva tuturor. Astăzi plângem, ne doare mult, dar trebuie să ne facă mai tari. E cel mai dureros, am pierdut un jucător. Noi după 20 de minute luăm roșu, apoi avem un accidentat foarte grav. Eu a trebuit să fac două schimbări în prima repriză. E greu să mai faci apoi schimbări în repriza a doua.

Au făcut tot ce au putut. S-au jucat 100 și ceva de minute, cu un om în minus am avut și ocazii. Nu pot să zic mai mult, mă doare inima”, a declarat Tony, la Digi Sport.

VIDEO. Dinamo - Poli Iași 1-0. Tony da Silva, ședință cu jucătorii la finalul meciului