Liga Campionilor

„Bubuie site-ul!” » Câte bilete s-au vândut deja la FCSB - Sparta Praga din Ghencea

Articol de Laura Șoica  —  miercuri, 07 august 2024

Interes major la bilete pentru returul dintre FCSB și Sparta Praga de pe stadionul Steaua. Două zone sunt deja epuizate. Mihai Stoica este sigur că o să fie sold-out. Din informațiile GSP.ro, până la această oră au fost vândute aproximativ 20.000 de bilete.

Meciul tur dintre Sparta Praga și FCSB s-a încheiat cu scorul de 1-1. ”Roș-albaștrii” au fost în avantaj din minutul 61, după golul marcat de Dawa, însă echipa din Cehia a restabilit egalitatea în minutul 78.

În minutul 90+3, Sparta a avut un gol anulat și astfel partida a fost remiză.

Cât costă biletele la FCSB - Sparta

Meciul retur dintre FCSB și Sparta se va disputa pe data de 13 august, de la ora 21:30, pe stadionul din Ghencea. Partida va putea fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.

La 4 zile după ce s-au pus în vânzare biletele, la peluză deja nu mai sunt tichete disponibile. Aceasta este zona unde erau și cele mai ieftine bilete. În plus, și zona VIP 1 este sold-out.

După epuizarea peluzelor, biletele cele mai accesibile la preț sunt la tribuna 2, inel 2, care costă 60 de lei.

PELUZA - Inel 2 - 30 Lei
PELUZA - Inel 1 - 40 Lei
TRIBUNA 2 - Inel 2 - 60 Lei
TRIBUNA 2 - Inel 1 - 75 Lei
TRIBUNA 1 - Inel 2 - 100 Lei
VIP 2 - 150 Lei
VIP 1 - 300 Lei

Va fi cu certitudine sold-out, cred că bubuie site-ul acum! Cele mai ieftine bilete de la FCSB - Sparta sunt 30 de lei, ca să spun cum se traduce respectul nostru faţă de suporteri