Liga 2

FC Voluntari și Concordia Chiajna se anihilează reciproc » Ambele trupe ilfovene rămân fără victorie în noul sezon din Liga 2

Articol de Cezar Titor  —  vineri, 09 august 2024

FC Voluntari - Concordia Chiajna, partida inaugurală a rundei secunde din Liga 2, s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Ambele trupe ilfovene rămân fără victorie în noul sezon de Liga a 2-a, chiar dacă au un obiectiv similar: promovarea.

Carnat a deschis rapid scorul, în minutul 7, iar Ciuciulete a egalat pe final (minutul 80), pe fondul unui joc bun al „dragonilor verzi”.

FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1

• Marcatori: Nicolae Carnat '8 / Aurelian Ciuciulete '80
  • Aproximativ 100 oameni sunt prezenți pe arena din Voluntari.

Echipele de start în FC Voluntari - Concordia Chiajna

FC Voluntari (4-3-3): Chirilă - Gîț, Armaș, Pițian, Șuteu - Cocian, Panos, Toma - Carnat, Nemec, Fantis
Rezerve: Maxim, Alexe, Andres, Marvin, Droppa, Mitrea, Călin, Crișan
Antrenor: Claudiu Niculescu

Concordia Chiajna: Vâlceanu - Alexe, Mboumbouni, Dima, Dobrescu - Lazăr, Ciuciulete, Burcea - Ion, Bălan, Ghimfus
Rezerve: Fara, Marc, Dragomir, Dumbravă, Petcu, Roșu, Petre, Mocanu, Iancu
Antrenor: Ilie Poenaru

În prima etapă, trupa lui Claudiu Niculescu, care ținește promovarea, a remizat la Slatina, scor 1-1, veteranul Igor Armaș marcând golul egalizator în minutul 90+7. Doman a deschis scorul pentru gazde, iar Burnea a fost eliminat în minutul 87.

Pe de cealaltă parte, „Dragonii Verzi” au pierdut pe teren propriu, 2-4 cu CS Afumați. Burcea și Ghimfus au punctat, în timp ce Misaras a fost eliminat.