Gică Hagi s-a supărat pe un jucător: „Nu trebuia să fie acolo! Mă îngrijorează”

Gică Hagi

Articol de Eduard Apostol, Andrei Furnigă (video), Răzvan Petrescu (video), Laura Șoica  —  vineri, 09 august 2024

Gheorghe Hagi, antrenorul de la Farul, a fost foarte supărat la finalul meciului pierdut cu FCSB, scor 2-3.

Farul a pierdut meciul din etapa cu numărul 5 a Superligii. Echipa lui Hagi a fost în avantaj până în minutul 88, însă Olaru a reușit să marcheze două goluri pe final de meci.

Hagi critică un jucător la finalul meciului cu FCSB

„30 de minute am dus foarte bine jocul. Ușor, ușor, după ce am înscris, nu am mai fost așa de agresivi. Știam că adversarul are calitate. A venit acel gol în prima repriză, în ultimul minut. Am făcut niște greșeli care te costă și asta e. Au împins jocul mai bine în repriza a doua, au pus presiune, noi nu am știut să gestionăm.

Nu trebuia Casap să fie acolo la penalty, el e mijlocaș. În fotbal, orice e posibil, o să tragem concluzia. Mă aștept ca de la jucătorii care au intrat de pe bancă să aducă ceva, cum au făcut adversarii. Trebuia să fim mai clari în teren.

Mă îngrijorează, avem 3 înfrângeri în 5 etape. Mi se pare mult. Nu știu cum va juca Alibec, încă nu pot să mă pronunț. Vom vedea ce va fi”, a declarat Gheorghe Hagi la finalul meciului.

Clasamentul actual al Superligii

Farul are o singură victorie și o remiză în primele 5 meciuri din campionat, în rest echipa a pierdut de trei ori.