Nationala

Ce l-a impresionat pe Mihai Stoica la Kosovo - România

MM Stoica/ foto Raed Krishan (GSP)

Articol de Laura Șoica  —  sâmbătă, 07 septembrie 2024

Mihai Stoica, oficialul de la FCSB, a analizat victoria obținută de România în Kosovo, scor 3-0.

Primul marcator a fost Dennis Man, în minutul 40, mai apoi Răzvan Marin a marcat din penalty în minutul 51, iar Denis Drăguș a închis tabela în minutul 81. Prestația „tricolorilor” a fost aproape perfect, lucru remarcat și de Mihai Stoica.

Mihai Stoica: „Niță nu a avut nicio intervenție”

„N-am fost decât noi pe teren. Niță nu a avut nicio intervenție, pentru că adversarii nu au fost deloc periculoși. Noi nu i-am lăsat să fie periculoși.

Cu Ucraina am beneficiat și de șansă. În afara execuției lui Stanciu a fost și greșeala lui Lunin. La fel la golul de 2-0. Aici a fost o acțiune extraordinară a lui Dennis Man. Am arătat foarte bine. Să nu ne pripit însă, e momentan un singur meci.

Cât de critic aș vrea să fiu, nu găsesc un jucător care să nu fi fost la un nivel foarte bun. Nu a fost niciun jucător sub nivelul echipei. Stanciu a alergat mult, Marinii au jucat bine”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.