Mihai Lixandru, mesaj din Biblie, după accidentarea suferită în PAOK - FCSB și mărirea salarială

+11 Foto
Mihai Lixandru (23 de ani) a postat un citat din Biblie pe rețelele de socializare, după accidentarea extrem de gravă suferită în meciul PAOK - FCSB, 0-1, în a doua rundă a grupei din Europa League.

Articol de Alexandru Tomuțiu  —  vineri, 04 octombrie 2024

Titular în meciul de la Salonic, Mihai Lixandru s-a accidentat în prelungirile primei reprize și a fost înlocuit de Malcom Edjouma. După meci, patronul Gigi Becali anunțase că este vorba de o problemă la ligamentul exterior, iar mijlocașul nu va putea juca în următoarele 6 luni. Pentru a-l consola, i-a oferit acestuia o mărire salarială în valoare de 5.000 de euro.

Mihai Lixandru, mesaj din Biblie după accidentarea suferită în PAOK - FCSB

Vineri, 4 octombrie, Lixandru a postat pe rețeaua de socializare Instagram o fotografie cu mesajul biblic „Într-adevăr, eu socotesc că suferințele din vremea de acum nu au nicio însemnătate față de mărirea care ni se va descoperi - Romani 8:18”, anunțând, astfel, că va reveni mai puternic după perioada de pauză.

Mihai Lixandru a fost titular incontestabil la FCSB în sezonul trecut, încheiat cu câștigarea titlului după o pauză de 9 ani. A adunat 38 de partide și un gol în toate competițiile. În actuala stagiune, mijlocașul a bifat deja 17 partide și un gol.

Gigi Becali, după accidentarea suferită de Mihai Lixandru: „După meci m-am dus la MM și i-am zis că de mâine îi mărim contractul”

„Lixandru e pierdere omenească, îmi pare rău de el. Dar nu stăm noi în Lixandru. Dar noi nu mai jucăm cu doi închizători în campionat, jucăm cu Olaru și Tănase interi. După meci m-am dus la MM și i-am zis că de mâine îi mărim contractul lui Lixandru, asta am vrut să fac pentru el. I-am făcut 12.000, avea vreo 7.000-8.000 de euro pe lună. Toată echipa era de față acolo”, a declarat Gigi Becali, patronul de la FCSB.