Nationala

Naționala lui Nicolae Grigore s-a chinuit cu om în plus din minutul 12 » Ce urmează

România U17/ FOTO FRF.ro

Articol de Adrian Duţă  —  luni, 14 octombrie 2024

România U17 a câștigat cu Muntenegru U17, scor 2-0, într-un meci amical. Echipa antrenată de Nicolae Grigore a avut om în plus din minutul 12 și a marcat al doilea gol în minutul 90. În plus, muntenegrenii au ratat un penalty în minutul 62

Pentru naționala U17 au marcat Niculăesei 3′, A. Radu 90′, potrivit frf.ro. A fost al doilea meci jucat de România U17 cu Muntenegru U17 în octombrie. În prima partidă, cele două echipe au remizat, scor 1-1.

Pentru România urmează prima fază din turneul de calificare la EURO 2025. Naționala U17 va juca în noiembrie cu Grecia, Ungaria și Azerbaidjan, în perioada 13-19.

Echipele de start la România U17 - Muntenegru U17

România U17: 1. Farcaș – 2. Gheorghe (13. S. Radu 63′), 16. Alecsandroaie (5. Moisa 63′), 15. Cojocariu (4. Bădărău 70′), 3. Niculăesei – 21. A. Radu – cpt., 14. Buia (8. Drăghici 70′), 17. Amarandei (10. Bota 63′) – 7. Miu (18. Precupanu 63′), 19. Buțu (9. Avrămescu 63′), 22. Dogănoiu (20. Olteanu 45′).
Selecționer: Nicolae Grigore
Rezerve: 12. Ciobanu – 6. Podoleanu

Muntenegru U17: 1. Lekic – 4. Kujovic, 14. Fatic, 5. Popovic, 2. Fabris – 6. Raznatovic, 10. Vukoje, 8. Pavicevic – cpt., 3. Perisic, 9. Kastrat, 11. Djokaj.
Selecționer: Radovan Kavaja
Rezerve: 12. Borlovic – 7. Jovanovic, 15. Maras, 16. Glendza, 17. Andjic, 18. Radulovic, 19. Kartal, 20. Jovovic, 22. Andric