Stranieri

Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!

Ianis Hagi // foto: Imago Images

Articol de Laura Șoica   —  miercuri, 23 octombrie 2024

Mijlocașul Ianis Hagi (26 de ani) a fost trimis din nou la echipa a doua a lui Rangers.

Chiar de ziua sa de naștere, când a împlinit 26 de ani, Ianis Hagi a jucat un meci pentru Rangers 2, iar în acesta a reușit și să marcheze.

Ianis Hagi a jucat din nou pentru Rangers 2

Ianis Hagi a revenit pe teren pentru prima echipă a lui Rangers în victoria cu St. Johnstone, scor 2-0, însă a văzut cartonașul roșu după doar 35 de minute.

După ce a fost împrumutat sezonul trecut la Alaves, când a revenit la echipă în sezonul actual acesta s-a antrenat numai cu echipa secundă din cauza unei clauze din contractul său, iar înainte de meciul cu St. Johnstone părea că acea perioadă s-a încheiat.

Însă, fiind suspendat în campionat pentru 2 etape și nefiind inclus pe lista de Europa League de către Rangers, mijlocașului de 26 de ani nu îi mai rămânea niciun meci de jucat, așa că a fost trimis la echipa secundă.

Chiar în ziua în care a împlinit 26 de ani, Ianis Hagi a fost titular pentru Rangers 2 în meciul cu Stenhousemuir.

Echipa de start la Rangers 2/ Foto: Twitter

Ianis Hagi a marcat pentru Rangers 2 de ziua lui

Ianis Hagi a fost păstrat în teren pe toată durata meciului și a reușit să marcheze un gol pentru echipa sa în prelungiri, reușită care a și închis tabela de marcaj. Scorul final al partidei a fost 4-1 în favoarea echipei românului.

Mijlocașul român a reușit să marcheze în minutul 90+2 direct dintr-un corner.