Scorul serii în Europa! De necrezut cât s-a terminat Atalanta - Verona

Atalanta - Verona, foto: Imago Images

Articol de Romeo Ene   —  sâmbătă, 26 octombrie 2024

Atalanta a făcut instrucție cu Verona, într-un meci care contează pentru etapa 9 din Serie A. Formația pregătită de Gian Piero Gasperini (66 de ani) s-a impus cu 6-1!

Atalanta a înscris de 5 ori până la pauză și a primit un singur gol! În minutul 14 tabela arăta deja 3-0, iar până la finalul primei reprize gazdele au mai punctat de două ori.

De Roon (6), Retegui (9), De Ketelaere (14), Lookman (28, 34) au marcat pentru gazde. Sarr (42) a punctat pentru Verona. Retegui a realizat „dubla” în minutul 58, iar gazdele s-au impus fără drept de apel, scor 6-1.

De altfel, Retegui are parte de un sezon fabulos până acum. Vârful a marcat deja 10 goluri în 9 meciuri pentru Atalanta, deși nu a jucat decât 607 minute! Practic, Retegui a marcat un gol la fiecare 61 de minute.