Liviu Ciubotariu, antrenorul care a reuşit promovarea în premieră a Otopeniului în Liga I, spune că nu a semnat încă prelungirea contractului cu gruparea ilfoveană, însă că acest lucru se va remedia la începutul săptămînii viitoare:
"Acordul meu cu CS Otopeni a expirat la finalul sezonului, iar în cursul săptămînii viitoare, marţi sau miercuri, voi purta discuţii cu oficialii clubului privind prelungirea contractului. Nu am pretenţii financiare, ci doar sportive, vreau să am asigurată o strategie care să ne permită rămînerea în Liga I şi anul viitor".
Ciubotariu spune că în ultima perioadă a fost contactat şi de alte cluburi:
"Am primit oferte, dar nu pot spune de la ce echipe, deoarece nu ar fi corect. Le voi pomeni doar în cazul în care nu voi ajunge la un acord cu CS Otopeni. Eu sper să îmi continuu treaba începută aici. Deja am în minte o strategie pentru sezonul următor şi o listă de achiziţii din ţară şi din străinătate, dar ceva oficial nu pot spune decît după semnarea noului contract".
CS Otopeni se va reuni pe 18 iunie şi va pleca în două cantonamente. Primul este programat în perioada 23-28 iunie la Predeal, cel de-al doilea urmînd să se desfăşoare în Austria, în perioada 2-12 iulie, localitatea nefiind încă stabilită.
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}