International   •   Stranieri   •   ITALIA

Corvino despre Mutu: „Oferte de la alte echipe? Nu am primit nimic”

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 06 iunie 2008

Directorul sportiv al formaţiei italiene Fiorentina, Pantaleo Corvino, a declarat, vineri, că nu a primit nicio ofertă oficială pentru Mutu sau portarul Frey, după ce agentul Alessandro Moggi a spus că este normal ca multe echipe să fie interesate de atacantul român, informează Fiorentina.it.



"Azi dimineaţă am citit declaraţiile procuratorului. Am fost surprins de faptul că mai întâi au apărut informaţii în presă şi nu au fost transmise clubului.



Trebuie să spun adevărul, ieri seară m-a sunat Alessandro Moggi în legătură cu o cerere a jucătorului. Este vorba despre ceva despre care pot să vorbesc după ce va fi evaluat de club. Oferte de la alte echipe? Nu am primit nimic.



Procuratorul mi-a spus despre suma pe care jucătorul vrea să o primească. Voi transmite cererea clubului şi vom lua o decizie", a declarat directorul sportiv al formaţiei italiene, Pantaleo Corvino.



Impresarul Alessandro Moggi a declarat că mai multe formaţii sunt interesate de transferul atacantului român Adrian Mutu, dar jucătorul vrea să rămână la Fiorentina, iar la după Campionatul European va exista o întâlnire între reprezentanţii jucătorului şi oficialii grupării italiene. Presa italiană sugerează că Mutu a cerut un salariu mai mare din partea clubului pentru a rămâne în continuare la echipă.



Altfel, Corvino l-a prezentat vineri pe noul jucător al formaţiei, mijlocaşul brazilian Felipe Melo.



sursa NewsIn

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.