Fotbal   •   Liga 1   •   LANSARE

Ianis Hagi și Maria, fiica lui Gică Popescu, s-au lansat oficial în afaceri » Imagini de la evenimentul de azi de la Athenee Palace

Ianis Hagi și-a lansat noua colecție de ochelari de soare, alături de Maria, fiica lui Gică Popescu / Foto: Ionuț Iordache GSP +62 Foto
Ianis Hagi și-a lansat noua colecție de ochelari de soare, alături de Maria, fiica lui Gică Popescu / Foto: Ionuț Iordache GSP

Articol de Ionuţ Iordache, Andrei Furnigă (video), Alexandru Stanciu   —  sâmbătă, 21 iunie 2025

Ianis Hagi și Maria Popescu, fiica lui Gică Popescu, și-au lansat astăzi oficial noua afacere, un brand de ochelari de soare, denumit „Imeyewear”. La evenimentul din centrul Bucureștiului, în zona Athenee Palace, au venit nume sonore din fotbal.

Gică Hagi și Gică Popescu nu au lipsit de la evenimentul de la care au mai participat și foștii colegi din „Generația de Aur” Adrian Ilie și Florin Răducioiu.

GALERIE FOTO. Ianis Hagi și-a lansat noul brand de ochelari de soare alături de Maria, fiica lui Gică Popescu


Ianis Hagi, alături de Maria Popescu, și-au lansat noul brand de ochelari în cadrul unui eveniment care a avut loc pe Calea Victoriei, în fața Athenee Palace, în cursul zilei de sâmbătă, începând cu ora 14:00.

Prețul ochelarilor lansați de Ianis și Maria variază între 100 și 150 de euro, în funcție de model.

Aceștia au întâmpinat invitații și au prezentat noile modele celor care au participat la lansare. De altfel, cei interesați de ochelarii de soare expuși puteau să-și achiziționeze modelul dorit încă de la lansare.


VIDEO. Ianis Hagi: „Eu am venit cu numele, Maria cu viziunea. E o pasiune de-a noastră, ochelarii ne leagă foarte mult din copilărie”

„Eu am venit cu numele, ea cu viziunea. Ne-am combinat imaginația, creativitatea și am ajuns în punctul de azi în care am dat drumul la brand.

(n.r. De ce ochelari?) Nu ne-am trezit cu ideea ieri. Ne leagă foarte mult din copilărie. Avem povești împreună despre ochelari. Am crescut mereu cu ochelari în mână. Am ajuns azi să punem pe picioare primul nostru brand după o muncă de 3 ani și jumătate.

(n.r. Se vede Campionatul Mondial cu ochelarii ăștia?) Se vede, se vede. Este complicat. La un „Mondial” se ajunge mult mai greu decât la European și vrem să fim acolo la anul.

Lui tata i-am recomandat toate modelele (n.r. de ochelari). Oricum le avem acasă, oricum știe. Am prezentat familiei proiectul, am ținut cumva și perechile pentru familie. A fost de acord, da (n.r. Gică Hagi).

La început, prima și prima dată, toți ne-au transmis același lucru: de ce nu ne-am gândit mai repede să facem treaba asta. Ne-au transmis prin experiența lor că este o muncă grea. După 3 ani și jumătate am reușit să dăm drumul acestui brand.

(n.r. întrebat despre viitorul brandului și expansiunea lui) E greu să spui în viitor unde te vezi. Nu le știm pe toate, nu suntem perfecți, încă avem lucruri de pus la punct, dar suntem dornici să muncim. Este o pasiune de-a noastră. Ne relaxează acest brand, această muncă.

Soția mea, Elena, ne-a ajutat enorm de mult cu imaginația, cu creația. E un proces foarte lung și e greu de spus că în 2-3 ani ne vedem undeva sau vrem să ne extindem. O luăm pas cu pas. Suntem la început, dar avem entuziasm. Magazinul va fi doar online.

Am ținut prin discuțiile avute de azi să aibă și oportunitate să și simtă modelele. Avem aceste două zile din weekend. Vom gândi vara să mergem și în alte locații cu pop-up-ul, dar vom fi online”, a declarat Ianis Hagi la lansare.

(n.r. unde te vezi într-o lună?) Într-o postură bună, undeva unde să progresez. Sunt conștient de ce pot face și sunt conștient că nu mi-am atins potențialul maxim. Vreau să ajung undeva unde să pot continua progresul. Să progresăm și cu ochelarii

(n.r. Te vrea Edi Iordănescu la Legia?) Sunt jucător liber de contract, este normal să primim telefoane. Puteți să întrebați mai direct pe impresari. Eu am un pop-up de avut grijă momentan cu Maria, cu Elena avem multă treabă și sunt relaxat. Știu ce vreau de la viață și aștept. Îmi doresc să progresez, să joc la cel mai înalt nivel

Ianis Hagi

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.