Gigi Becali (67 de ani), patronul celor de la FCSB, s-a ținut de cuvânt și a fost prezent joi seară pe Arena Națională, la meciul cu Aberdeen, returul din play-off-ul Europa League.
Finanțatorul campioanei României a sosit la Arena Națională cu doar câteva minute înainte de startul meciului, unul cu o miză financiară consistentă: peste 10 milioane de euro.
FOTO. Gigi Becali, prezent pe Arena Națională, la FCSB - Aberdeen
Latifundiarul din Pipera a sosit la stadion binedispus, după decizia favorabilă primită de club la TAS în cazul transferului lui Coman.
S-a rezolvat favorabil campioanei litigiul cu Al-Gharafa, iar FCSB va primi 6,4 milioane de euro din partea qatarezilor.
Înainte să urce în lojă, Becali s-a arătat convins că Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului, va marca în duelul cu scoțienii.
Apariția lui a atras imediat atenția celor din jur. Însoțit de mai mulți bodyguarzi, Becali a intrat pe stadion și s-a îndreptat direct către loja 110, locul rezervat pentru el la meciurile FCSB-ului de pe Arena Națională.
Deși a ajuns târziu, cu aproximativ zece minute înainte de fluierul de start, Gigi a avut timp să se întrețină cu câteva cunoștințe, printre care Mihai Stoica și Ionuț Luțu, și să se instaleze pentru a urmări duelul cu scoțienii.
Mai mulți fani ai campioanei s-au apropiat pentru fotografii și câteva schimburi de cuvinte cu finanțatorul echipei.
Ultimul meci la care Gigi Becali a fost prezent pe stadion a fost cel cu Universitatea Craiova, scor 1-0, la finalul căruia FCSB a primit titlul de campioană. Partida s-a disputat pe 17 mai, fiind penultima din play-off-ul sezonului trecut.
A fost și la meciul cu Manchester United (0-2), dar și la cel cu PAOK (1-0), de la Salonic, din runda a doua a grupei unice din Europa League.
{{text}}