Fotbal   •   Liga 1   •   CFR Cluj - FCSB

Cristi Balaj a luat cartonașul roșu în CFR Cluj - FCSB » Motivul pentru care a fost eliminat

+10 Foto
Cristi Balaj / FOTO: Captură TV @Prima Sport 1

Articol de Liviu Manolache, Maria Olteanu   —  duminică, 31 august 2025

Cristi Balaj (54 de ani), președintele celor de la CFR Cluj, a văzut cartonașul roșu direct cu câteva secunde înainte de pauza meciului cu FCSB, imediat după reușita de 2-1 a gazdelor.

Meciul din Gruia a adus față în față două echipe aflate în suferință, ambele pe loc de baraj înaintea meciului. Iar poziția din clasament a generat tensiune, care s-a simțit în multe momente de-a lungul confruntării.

FOTO. Cristi Balaj, eliminat direct după ce l-a înjurat pe arbitrul asistent

CFR Cluj a deschis scorul, iar FCSB a egalat de la punctul cu var. Ultimul cuvânt al primei părți l-a avut tot echipa gazdă, care a făcut 2-1. Imediat după gol, oficialul clujenilor a fost eliminat, din cauza unui incident care a avut loc pe culoarul dinspre vestiare.


În minutul 45+1, Șfaiț a șutat din marginea careului, Târnovanu a respins, însă Emerllahu a fost pe fază și a punctat cu capul. Înaintea acestei faze, Mihai Popescu l-a faultat în marginea careului pe Louis Munteanu, iar clujenii au cerut un al doilea cartonaș galben pentru acesta, care văzuse deja primul avertisment în minutul 27.

Faultul unde Balaj a cerut al doilea galben / FOTO: Captură TV @Prima Sport 1

„Centralul” Sebastian Colțescu a lăsat jocul să continue, fără să revină asupra faultului lui Popescu, lucru care l-a deranjat teribil pe Balaj. Aflat pe culoarul către vestiare, a avut o criză de nervi și a strigat repetat în direcția oficialilor.


Colțescu nu a tolerat ieșirea și l-a eliminat direct. Pentru acordarea celui de-al doilea cartonaș galben din camera VAR nu se putea interveni, conform protocolului.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.