Nationala

Egal şi la tineret. Cum comentezi?

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

În această seară, echipa naţională de tineret a României a terminat la egalitate amicalul cu reprezentativa olimpică a Italiei, scor 1-1

Italia a deschis scorul prin Rossi, în minutul 36, după ce mingea a fost deviată de Tudose.

Golul României a fost inscris de Bogdan Stancu (88'), care reluat din 6 metri, cu latul, o mini centrare a lui Ochiroşii

România: Tătăruşanu (Pantilimon 80) - Ninu (Homei 46), Tudose (Luchin 85), Şt. Radu (Mardare 85), Latovlevici - Bicfalvi (Păcuraru 80) - Chiacu (Gângioveanu 46), Cr. Tănase (Ochiroşii 70), Deac (Pătraşcu 80), Torje (Sburlea 85) - B. Stancu.

Italia
: Viviano - De Silvestri, Coda, Criscito, De Ceglie - Marchisio, Cigarini, Nocerino - Rossi, Rocchi, Giovinco. După pauză au mai jucat: Consigli, Desenna, Motta, Acquafresca, Abate, Bochetti, Russotto, Candevra, Ranocchia.

Partida a fost urmărită şi de selecţionerii "naţionalelor" mari, Victor Piţurcă şi Marcello Lippi, care caută soluţii pentru a-şi întări echipele.