Laurențiu Popescu, portarul Craiovei și eroul din finala Cupei României cu U Cluj (0-0, 6-5 la loviturile de departajare), a oferit declarații imediat după finalul meciului.
După ce a închis poarta în cele 120 de minute, Laurențiu Popescu a fost eroul lui FIlipe Coelho la loviturile de departajare.
Laurențiu Popescu, după U Cluj - Craiova: „Sunt foarte bucuros, mi-am dorit foarte mult acest trofeu”
După ce a fost învins de ardeleni de 5 ori, portarul Craiovei a plonjat foarte bine la șutul lui Iulian Cristea, reușind să apere și aduncând Cupa României la Craiova. Își dorește foarte mult ca echipa lui să se impună și duminică, în meciul care îi poate aduce Craiovei titlul de campioană.
„Sunt foarte bucuros, mi-am dorit foarte mult acest trofeu. Am avut încredere că o să câștigăm acest meci. Mă bucur că am ghicit colțul, am câștigat și ne vom bucura în seara asta. Este a doua finală, sper ca titlul să vină după 35 de ani, îl așteptăm de mult timp.
Sper ca publicul de astăzi să fie alături de noi și duminică, ca să sărbătorim împreună”, a spus Laurențiu Popescu, la Prima Sport.
{{text}}