Mario Mihai (27 de ani), fost jucător la FCSB, s-a lăsat de fotbal și trece prin momente dificile în viața personală. Fostul fundaș stânga a ajuns în sala de judecată, fiind reclamat de mama copilului său pentru violență domestică.
În august 2016, în urmă cu 10 ani, Mario Mihai debuta în Liga 1 la FCSB. Laurențiu Reghecampf, pe atunci antrenorul roș-albaștrilor, l-a trimis în teren la meciul cu Poli Iași, scor 1-1.
Fundașul stânga a mai jucat două partide în tricoul bucureștenilor, ambele în sezonul 2017-2018, în Cupa României: 6-0 cu Sănătatea Cluj și 3-0 cu Poli Timișoara.
Apoi a început declinul. A fost împrumutat la Clinceni, Turris, Daco-Getica și în 2020 a plecat definitiv de la FCSB. A ajuns la Tunari, unde a stat un an. În 2021, cariera lui s-a încheiat.
Motivul? Viața extrasportivă. Mario Mihai era prins drogat la volan în urmă cu 5 ani, iar permisul i-a fost suspendat pe loc. În 2024 a fost condamnat la un an de închisoare cu suspendare pentru conducerea sub influența substanțelor psihoactive
Mario Mihai, în fața instanței: „Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Din cauza ei mi-am pierdut cariera”
Probleme au continuat pentru fostul jucător, iar pe 18 iunie 2026 a fost emis un ordin de protecție într-un dosar de violență domestică de către Judecătoria Cornetu.
Mihai a fost reclamat de mama fetiței lui de 4 ani. În fața instanței, Mario s-a apărat și a negat că a lovit-o pe fosta iubită.
„Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Am fost sportiv de performanță, fotbalist și din cauza drogurilor și a dorințelor reclamantei de a frecventa cluburile de noapte mi-am pierdut cariera de sportiv și am fost eliminat din liga în care jucam”, a spus Mario Mihai în sala de judecată, citat de golazo.ro.
Conform sursei citate, Mario Mihai va purta o brățară de supraveghere și va fi obligat să participe la ședințe de consiliere psihologică.
I-a fost interzis contactul cu femeia care l-a reclamat și a fost obligat de instanță să părăsească temporar locuința comună. De asemenea, i-a fost interzis să se apropie la mai puțin de 100 de metri de persoana care l-a reclamat.
{{text}}