Fiica lui Matthew Hayden (54 de ani), o legendă a Australiei la cricket, și-a făcut debutul în televiziune în această săptămână.
Grace Hayden, în vârstă de 24 de ani, s-a alăturat postului de televiziune Fox League și va prezenta meciurile din liga australiană de rugby.
FOTO. Grace Hayden și-a făcut debutul în televiziune
În urmă cu câteva zile, ea a transmis meciul câștigat de Canterbury Bulldogs cu 18-6 împotriva echipei New Zealand Warriors.
„Cel mai nou reporter de la marginea terenului”, a scris ea pe Instagram, unde are 780.000 de urmăritori.
Grace calcă pe urmele tatălui său, care a intrat în lumina reflectoarelor după o cariera legendară în cricket.
Matthew Hayden a evoluat timp de 15 ani în echipa națională a Australiei și a făcut parte din epoca de aur a acestui sport, între anii 2000 și 2008.
Urmăritorii ei au lăsat mai multe complimente în secțiunea de comentarii:
- „Dacă nu te văd la televizor înainte de meci, o să dau în judecată Liga!”
- „Ai făcut o treabă grozavă și ce meci ai acoperit!”
- „Grace, ai un talent înnăscut! Cea mai bună prezentatoare pe care am văzut-o vreodată”
Au existat însă și mesaje negative:
- „M-a făcut să strig «Ieși de pe ecran!». Voiam să văd lovitura de pedeapsă. Am venit aici să mă uit la meci”
- „Da, pe bune, hai să arătăm un comentator în loc de meci, de ce nu?!”
- „Putem să nu mai facem asta în timpul meciurilor, vă rog? Nu vreau să văd pe cineva vorbind de pe margine… Vreau să urmăresc meciul”
Grace Hayden: „Îmi place să mă arunc cu capul înainte și sper să mă descurc”
Fiica sa va prezenta un sport diferit de cel practicat de tatăl ei, dar a declarat că noul rol reprezintă un „vis”.
„Sincer, întotdeauna mi-a plăcut rugby-ul. Îmi place să mă arunc cu capul înainte și sper să mă descurc. Întotdeauna am considerat că emoțiile sunt un lucru bun. Înseamnă că îți pasă. M-am pregătit temeinic, iar astăzi este o altă zi în care fac ceea ce îmi place”, a declarat ea înainte de prima transmisiune, citată de The Sun.
Ea a glumit spunând că „trăiește viața lui Hannah Montana” după ce a făcut naveta între sediul Fox League din Sydney și ferma familiei.
Tatăl ei, Matthew Hayden, a câștigat două Cupe Mondiale de Cricket ICC consecutive, în 2003 și 2007, și a fost de patru ori câștigător al seriei Ashes.
{{text}}