Sepsi Sfântu Gheorghe - FCSB 0-0. Basarab Panduru a analizat prestația roș-albaștrilor și l-a criticat pe Eddy Gnahore (32 de ani), mijlocașul transferat în această vară de la Dinamo.
FCSB a ratat șansa de a reveni pe primul loc în Superliga și a încheiat fără gol marcat duelul de la Sfântu Gheorghe. Panduru consideră că roș-albaștrii ar trebui să fie mulțumiți chiar și cu punctul obținut, ținând cont de desfășurarea partidei.
Basarab Panduru, concluzii după Sepsi - FCSB 0-0: „Gnahore e și țățos”
„Sepsi pierde 2 puncte, FCSB să zică mersi că a luat un punct. Până la eliminarea aia cu Auda ce șoc a fost? Începutul ăsta arată mai rău ca niciodată.
Ai ajuns în cupele europene în trecut, ai făcut ceva. Ai mers și ai păcălit, ai fentat până la urmă. O ții întruna că ai ghinion. În seara asta ai avut ghinion? Ghinion au avut ăștia de la Sepsi că n-au dat gol”, a spus Basarab Panduru la emisiunea „Fotbal Show” de la Prima Sport.
Basarab Panduru l-a luat la țintă ulterior pe Eddy Gnahore:
„Cine nu stă bine fizic? Joao Paulo mi se pare că n-are probleme din punctul ăsta de vedere. Gnahore nu poate, nu știu de ce nu poate. Poziția aia nu-l convinge. Eu l-am auzit pe Nicolescu spunând că e ceva cu el. Poate nu-i place poziția asta de închizător, vrea mai sus, mai mult inter.
Că fițe el are, e și țățoș. După ce că nu faci nimic și nu poți să alergi, îți arde și de șmecherii, te uiți într-o parte și dai în alta. Bîrligea are vreo problemă fizic? Mi se pare că aleargă. Cisotti are vreo problemă? Nu are realizări”, a adăugat Panduru.
Clasamentul la zi din Superliga
VIDEO | Covăsnenii, la un pas să marcheze după o lipsă de sincronizare între Matei Popa și Andre Duarte
Sursă VIDEO: Prima Sport 1
{{text}}